0

Пребарај

Сребрени 925 обетки – Tourmaline

Шифра на производTOUR35EAR
Достапност 1 на залиха

6.500 ден

Побрзајте уште 1 производи на залиха
Купи веднаш

Розевиот турмалин е волшебен скапоцен камен познат по своите нежни и шармантни розови нијанси. Припаѓа на семејството турмалин, кое опфаќа широк спектар на скапоцени камења со различни бои. Розевиот турмалин се издвојува по своите меки, женствени нијанси, кои се движат од пастелно розова до богата магента.

Овој скапоцен камен зрачи со чувство на романтика, нежност и убавина, што го прави популарен избор во накитот. Неговата нежна розова боја често се поврзува со љубов и емоционално исцелување, што го прави идеален скапоцен камен за изразување на искрени емоции.

Розевиот турмалин е ценет поради неговата издржливост, што го прави погоден за секојдневно носење. Поседува цврстина и отпорност на гребнатини и чипови,а неговата проѕирност дозволува светлината да помине, зголемувајќи го нејзиниот сјај.

Тежина: 9.20 gr

Back to Top
Product has been added to your cart