0

Пребарај

Сребрено 925 ланче – Tourmaline

Шифра на производTOUR28
Достапност 1 на залиха

3.000 ден

Побрзајте уште 1 производи на залиха
Купи веднаш

Канарски турмалин е блескав скапоцен камен познат по својата живописна жолта боја, која потсетува на сјајните нијанси на птицата канари. Припаѓа на семејството турмалин, кое опфаќа широк спектар на скапоцени камења кои покажуваат различни бои. Канарскиот турмалин се издвојува по своите интензивни и волшебни жолти нијанси.

Овој скапоцен камен се негува поради неговата живописна и весела боја, предизвикувајќи чувства на радост, топлина и позитивност. Неговата сончева жолта нијанса додава жив допир на секој накит и го привлекува вниманието со своето енергично присуство.

Канарскиот турмалин може да се пофали со одлична издржливост, што го прави погоден за секојдневно носење. Поседува цврстина и отпорност на гребнатин а, неговата проѕирност дозволува светлината да помине низ, зголемувајќи го нејзиниот сјај.

Канарскиот турмалин нуди можност да се изрази индивидуалноста и да се внесе чувство на осветленост и оптимизам во нечиј стил.

Тежина: 4 gr

Back to Top
Product has been added to your cart