Сребрено 925 ланче – Tourmaline

6.000 ден

Само 2 останати на залиха

Опис

Верделит турмалин, или зелен турмалин, е волшебен скапоцен камен кој има восхитувачки,разновидни и бујни зелени нијанси. Нејзината поврзаност со природата и неговата способност да предизвика чувство на спокојство го прави популарен избор за оние кои сакаат да ја вклучат убавината на природниот свет во нивната колекција на накит.

Тежина: 6 gr

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top