Сребрени 925 обетки – Tourmaline

34,17 

1 на залиха

Опис

Верделит турмалин, или зелен турмалин, е волшебен скапоцен камен кој има восхитувачки,разновидни и бујни зелени нијанси. Нејзината поврзаност со природата и неговата способност да предизвика чувство на спокојство го прави популарен избор за оние кои сакаат да ја вклучат убавината на природниот свет во нивната колекција на накит.

Тежина: 3 gr

EUR Евра
Scroll to Top