Сребрени 925 обетки – Rainbow

6.000 ден

Само 1 останати на залиха

SKU: ZEA25 Категории , ,

Опис

Rainbow е прекрасна колекција на накит кои се дизајнирани да ја покажат природната убавина на скапоцените камења во боја на виножито.

Оваа колекција вклучува парчиња сребрен накит кои се изработени со високо-квалитетни материјали и содржат различни скапоцени камења во бои на виножито.

Скапоцените камења во боја на виножито се ценети поради нивните живописни нијанси и нивната способност да ги менуваат боите во зависност од аголот на светлината. Скапоцените камења што се користат во колекцијата вклучуваат аметист, син топаз, цитрин, гранат, перидот и розов турмалин. Овие скапоцени камења се исечени за да ја подобрат нивната боја и сјај, а се поставени во сребро за да се создадат прекрасни и уникатни парчиња накит.

Генерално, RAINBOW колекцијата е задолжителна за секој кој сака шарен и уникатен накит. Колекцијата е совршена за додавање бои на која било облека и сигурно ќе ОСТАВИ ВПЕЧАТОК каде и да одите.

Тежина: 10.20 gr

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top