Сребрени 925 обетки – Седеф

3.000 ден

Само 1 останати на залиха

SKU: 5009 Категории , ,

Опис

Сребрени обетки со седеф.
Што е седеф?
– Бела, блескава маса со која е обложена внатрешноста на школките.

Сребрниот накит со седеф е елегантен избор кој носи впечатлива комбинација на класична и модерна естетика. Среброто додава блескавост и издржливост, додека седефот додава нота на природна убавина и топлина. Овој вид на накит e подходен за различни прилики, од секојдневни носења до специјални поводи.

Teжина: 6.33 gr

Дополнителни информации

Големина на прстен

17

Scroll to Top