Сребрен 925 прстен – Rainbow

1.900 ден

Опис

Rainbow е прекрасна колекција на накит кои се дизајнирани да ја покажат природната убавина на скапоцените камења во боја на виножито.

Оваа колекција вклучува парчиња сребрен накит кои се изработени со високо-квалитетни материјали и содржат различни скапоцени камења во бои на виножито.

Скапоцените камења во боја на виножито се ценети поради нивните живописни нијанси и нивната способност да ги менуваат боите во зависност од аголот на светлината. Скапоцените камења што се користат во колекцијата вклучуваат аметист, син топаз, цитрин, гранат, перидот и розов турмалин. Овие скапоцени камења се исечени за да ја подобрат нивната боја и сјај, а се поставени во сребро за да се создадат прекрасни и уникатни парчиња накит.

Генерално, RAINBOW колекцијата е задолжителна за секој кој сака шарен и уникатен накит. Колекцијата е совршена за додавање бои на која било облека и сигурно ќе остави впечаток каде и да одите.

Тежина: 3.20 gr

Дополнителни информации

Големина на прстен

16.5, 17.5, 18.5

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top