Сребрен 925 прстен – бисер

1.500 ден

SKU: RB7 Категории , ,

Опис

Сребрен прстен со ситни циркони и минимален бисер.
Сребрениот накит со бисери е класичен и елегантен избор кој никогаш не излегува од мода.
Бисерите додаваат блескавост и деликатност на среброто, создавајќи комбинација која ја одбележува свежата и романтична естетика.
Овој вид на накит може да биде подходен за различни прилики, од свадби и вечерни настани до секојдневни носења, додека неговата финеса го прави идеален избор за подарок за оние кои ги ценат висококвалитетните и уметнички изработки.

Тежина: 3 gr

Дополнителни информации

Големина на прстен

18, 18.5

Scroll to Top