Сребрено 925 ланче – Седеф

1.400 ден

Само 2 останати на залиха

SKU: 3029 Категории ,

Опис

Сребрено 925 ланче со седеф, должината на ланчето се подесува.

Што е седеф?
– Бела, блескава маса со која е обложена внатрешноста на школките.

Сребрниот накит со седеф е елегантен избор кој носи впечатлива комбинација на класична и модерна естетика. Среброто додава блескавост и издржливост, додека седефот додава нота на природна убавина и топлина. Овој вид на накит e подходен за различни прилики, од секојдневни носења до специјални поводи.

Тежина:   3,74 гр

Scroll to Top