Сребрен 925 прстен – седеф

1.200 ден

SKU: RB8 Категории , ,

Опис

Нежен сребрен прстен со седеф.

Што е седеф?
– Бела, блескава маса со која е обложена внатрешноста на школките.

Сребрниот накит со седеф е елегантен избор кој носи впечатлива комбинација на класична и модерна естетика. Среброто додава блескавост и издржливост, додека седефот додава нота на природна убавина и топлина. Овој вид на накит e подходен за различни прилики, од секојдневни носења до специјални поводи.

Тежина: 2.43 gr

Дополнителни информации

Големина на прстен

16.5, 18

Вие исто така би сакале…

Scroll to Top